Profiterol Kaç Kalori

profiterol kaç kalori
profiterol kaç kalori

Fransız mutfağından Türk mutfağına bir armağan olan enfes tatlılardan biridir profiterol. İşin doğrusu Fransızlar tarafından çok sevilen bu tatlıyı bizde çok sevdik. Profiterolü kim buldu bilinmez ama özel hamur topları fırınlandıktan sonra içleri yine özel hazırlanmış kremayla doldurularak enfes çikolata sosu üzerinde gezdirildikten sonra ortaya çıkan enfes tatlının yani profiterolün her bir topunun yüksek kalori değerlerine sahip olduğu bilinmelidir.

Peki, ‘Profiterol kaç kalori?’ Muhteşem tadıyla damakları şenlendiren profiterolü tüketirken kendinizi frenlemenize yardımcı olması için profiterolün kalori değerlerini sizler için araştırdık.

İçerik Başlıkları

Profiterol Kaç Kalori

Profiterolün ana malzemeleri şeker, un, süt ve çikolata sosudur. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere bir tatlı için gerekli malzemeleri kendisinde toplayan profiterolün kalori değerleri oldukça yüksektir. Kan şekerini hızla yükselten profiterol kaç kalori? Fit insanların dahi sınırlı tüketmesi gereken, diyet yapanların ve fazla kilolarıyla başı dertte olanların uzak durması gereken profiterol kalori değerleri şöyle;

 • 1 gram gelen profiterol 2 kalori değerindedir.
 • 45 gram gelen 1 top profiterol 107 kalori değerindedir.
 • 90 gram gelen küçük porsiyon profiterol 214 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen katık porsiyon profiterol 238 kalori değerindedir.
 • 180 gram gelen orta porsiyon profiterol 429 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 53’ünü karbonhidratlar, yüzde 41’ini yağlar ve yüzde 6’sını proteinler oluşturur.
profiterol kaç kalori
profiterol kaç kalori

Profiterol Pastası Kaç Kalori

Yaş pastanın üzerine profiterol eklenmesiyle elde edilen profiterol pastası için kalori bombası demek yerinde olur. İçeriğinde yüksek miktarda şeker barındıran ve kalori değerleri de oldukça yüksek olan yaş pastaya bir de profiterol eklenince ortaya çıkan kalori değerlerini tahmin bile etmek istemezsiniz. Peki, ‘Profiterol pastası kaç kalori?’ İşte profiterol pastasının kalori değerleri;

 • Küçük porsiyon profiterol pasta 263 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen Osmanoğlu profiterollü pasta 316 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 42’sini karbonhidratlar, yüzde 54’ünü yağlar ve yüzde 3’ünü proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 33 gram karbonhidrat, ortalama 19 gram yağ ve ortalama 2,5 gram protein bulunmaktadır.
 • 1 porsiyon Starbucks profiterollü pasta 313 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 54’ünü karbonhidratlar, yüzde 38’ini yağlar ve yüzde 9’unu proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 42 gram karbonhidrat, ortalama 13 gram yağ ve ortalama 6,5 gram protein bulunur.
 • 100 gram gelen Migros profiterollü pasta 255 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 69’unu karbonhidratlar, yüzde 25’ini yağlar ve yüzde 6’sını proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise 43 gram karbonhidrat, 7 gram yağ ve ortalama 3,5 gram protein vardır.

Eker Profiterol Kaç Kalori

100 gram gelen Eker profiterol 207 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 51’ini karbonhidratlar, yüzde 39’unu yağlar ve yüzde 9’unu proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 26,5 gram karbonhidrat, 9 gram yağ ve ortalama 5 gram protein vardır.  

Osmanoğlu Profiterol Kaç Kalori

100 gram gelen Osmanoğlu profiterol 212 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 54’ünü karbonhidratlar, yüzde 39’unu yağlar ve yüzde 8’ini proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise 28 gram karbonhidrat, 9 gram yağ ve 4 gram protein vardır.

A101 Hanımdan Profiterol Kaç Kalori

100 gram gelen A101 Hanımdan profiterol 189 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 43’ünü karbonhidratlar, yüzde 53’ünü yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 18 gram karbonhidrat, 10 gram yağ ve ortalama 1,5 gram protein var.

Martat Profiterol Kaç Kalori

100 gram gelen Martat profiterol 233 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 37’sini karbonhidratlar, yüzde 56’sını yağlar ve yüzde 7’sini proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise 21 gram karbonhidrat, 14 gram yağ ve 4 gram protein vardır.

Profiterol Kilo Aldırır mı?

Şu dünyada imkansız şeylerden biride bu yüksek kalori değerleriyle profiterolün kilo aldırmayacağını söylemektir. ‘Profiterol kilo aldırır mı?’ sorusunun yanıtını, daha doğrusu profiterolün neden kilo aldırdığını detaylı olarak sizlerle paylaşalım.

 • Profiterolün içeriğindeki yağ ve şeker oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle sadece diyet yapanlar ve formunu korumak isteyenler değil, sağlıklı beslenenlerde profiterolün yanından bile geçmemelidir.
 • Canınız inanılmaz şekilde profiterol çekiyor ve diyettesiniz. Hani şöyle bir profiterol kaçamağı yapmak için bir düşünceniz varsa sizlere tavsiyemiz bunu sakın denemeyin. Bunun yerine meyve değişim yaparak tatlı krizinizi geçiştirebilirsiniz.
 • Profiterol kan şekerini çok hızlı bir şekilde yükseltir. Bundan dolayı diyabet hastaları profiterolü kesinlikle tüketmemelidir.
 • Profiterolün hem kendisi, hem de pastası aşırı tüketildiği zaman vücut aşırı yağlanır. Bu nedenle profiterol çok sınırlı tüketilmesi gereken bir tatlıdır. Profiterol tükettiğiniz zamanlarda ilave şeker almamaya çalışın.

Profiterol Tarifi

Önceki İçerikEv Yapımı Poğaça Kaç Kalori
Sonraki İçerikBadem Unu Nedir, Faydaları Nelerdir