Cici Bebe Kaç Kalori

cici bebe kaç kalori
cici bebe kaç kalori

Eti firması tarafından bebeklere özel olarak üretilen cici bebe bisküvisine sadece bebekler değil, yetişkinlerde çok düşüktür. Yetişkinlerin en lezzetli atıştırmalıklarından biri olan cici bebenin içeriğindeki protein oranı çok yüksektir. Özellikle bebeklerin katı beslenmeye geçiş sürecinde hazırlanan mamalara katılan cici bebe içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineralde barındırır. Cici bebenin kalori değerleri ise kalori hesabı yaparak beslenenleri düşündürebilir.

Cici bebenin klasik lezzetinden farklı bir damak tadı arayanlar, muzlu ve tam tahıllı alternatiflerini de deneyebilirler. Peki, ‘Cici bebe kaç kalori?’ Sağlığa faydaları ve zararları neler? Bebekler ve cici bebeyi seven yetişkinler için cici bebeyi araştırdık. Cici bebeyi daha fazla sevmenizi sağlayacak yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İçerik Başlıkları

Cici Bebe Kaç Kalori

Artık geleneksel hale gelmiş ambalajıyla bisküvi sevenlerin gözdesi olan cici bebe, ebeveynlerin bebeklerine güvenle yedirdiği bisküvi türlerindendir. Bebekler ise cici bebeyi sadece sevmiyor, aynı zamanda bayılıyor. Süt ile buluştuğunda püre mama kıvamını alan cici bebe, bebeklerin ve çocukların sağlığını destekler. Bebeklerin ve yetişkinlerin bu kadar çok sevdiği ‘Cici bebe kaç kalori?’ İşte cici bebenin kalori değerleri;

 • 1 gram gelen cici bebe 4 kalori değerindedir.
 • 4 gram gelen 1 tane cici bebe 18 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen cici bebe 443 kalori değerindedir.
 • 250 gram gelen 1 paket cici bebe 1105 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 66’sını karbonhidratlar, yüzde 30’unu yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturur. Besin değerlerinde ise ortalama 185 gram karbonhidrat, ortalama 37 gram yağ ve 11,5 gram protein vardır.

Cici Bebe Kilo Aldırır mı?

Cici bebenin kalori değerlerini öğrendikten sonra ‘Cici bebe kilo aldırır mı?’ sorusunun yanıtını iyi kötü tahmin etmişsinizdir. Kilo almak için beslenenler, cici bebeyi kahvaltılarında ve ara öğünlerinde çeşitli şekillerde tüketmektedirler. Cici bebenin kalori değerleri yüksek olduğu için özellikle zayıf bebeklerin ve çocukların ideal kilolarına gelmelerinde önemli bir yardımcı olduğu söylenebilir. Zayıf olduğundan yakınan ve kilo almak isteyen yetişkinler ise lif ve nişasta içeren cici bebeyi süt ile birlikte tüketmelidir.

Cici Bebenin Sağlığa Faydaları

Cici bebenin sağlığa faydalı olduğu kadar zararlı olduğunu ileri süren uzmanlarda vardır. Bu da cici bebenin sağlığa faydalı mı yoksa zararlı mı olduğu sorusunu akıllara getirmektedir. Cici bebenin sağlığa faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Kas ve kemik gelişimine ciddi katkı sağlar.
 • İçeriğindeki lif sayesinde kan şekerini dengede tutar.
 • İçeriğindeki vitamin ve minerallerin bebeklerdeki diş gelişimine katkısı büyüktür.
 • İçerdiği lifler sayesinde uzun süre tokluk hissi verir.
cici bebe sağlığa faydaları
cici bebe sağlığa faydaları

Cici Bebenin Sağlığa Zararları

Yukarıda sağlığa olan faydalarına değindiğimiz cici bebenin sağlığa zararları da vardır. Cici bebenin sağlığa zararları hakkında ise şunlar söylenebilir;

 • İçeriğindeki şeker ve nişastadan dolayı sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin tüketmemesi gerekir.
 • Düzenli olarak ve fazla tüketilirse kilo aldırır.
 • Bitkisel yağlar kimyasal aşamalardan geçtiği için sağlığa zarar vermektedir. Bu açıdan cici bebenin de sağlığa zararları olabilir.
 • Kandaki şeker seviyesini yükseltme riski fazla olduğundan diyabet hastalarının tüketmemesi gerekir.

Tahıllı Cici Bebe Kaç Kalori

 • 1 gram gelen tahıllı cici bebe 4 kalori değerindedir.
 • 4 gram gelen 1 tane tahıllı cici bebe 17 kalori değerindedir.
 • 250 gram gelen 1 paket tahıllı cici bebe 1070 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 67’sini karbonhidratlar, yüzde 28’ini yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturur. Besin değerlerinde ise ortalama 183,5 gram karbonhidrat, ortalama 34,5 gram yağ ve 13,5 gram protein vardır.

Ülker Bebe Bisküvisi Kaç Kalori

 • 100 gram gelen Ülker bebe bisküvisi 450 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 66’sını karbonhidratlar, yüzde 30’unu yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 73 gram karbonhidrat, ortalama 14,5 gram yağ ve 5 gram protein vardır.

Eti Pronot Glutensiz Bebe Bisküvisi Kaç Kalori

 • 100 gram gelen Eti pronot glutensiz bebe bisküvisi 447 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 67’sini karbonhidratlar, yüzde 28’ini yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturur. Besin değerlerinde ise ortalama 75 gram karbonhidrat, ortalama 14 gram yağ ve 5,8 gram protein vardır.

Hünnap Bebe Bisküvisi Kaç Kalori

 • 100 gram gelen Hünnap bebe bisküvisi 445 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 65’ini karbonhidratlar, yüzde 30’unu yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturur. Besin değerlerinde ise ortalama 70 gram karbonhidrat, ortalama 14 gram yağ ve ortalama 6 gram protein vardır.

 

Önceki İçerikOruç Tutarken Baş Ağrısı Neden Olur Nasıl Geçer
Sonraki İçerikArpa Unu Nedir, Faydaları Nelerdir