Çikolatalı Sufle Kaç Kalori

çikolatalı sufle kaç kalori
çikolatalı sufle kaç kalori

Yumurta bazlı tatlılar grubunda yer alan sufleyi en fazla çikolata tutkunları sevmektedir. Yumurta ve eritilmiş çikolatayla yapılan sufle hem sıcak, hem de soğuk olarak tüketilebilen bir tatlı türüdür. İçeriğinde un, şeker ve tereyağı da barındıran sufle için ‘Çikolatalı sufle kaç kalori?’ şeklinde bir soru aklınıza takıldıysa birazdan suflenin kalori değerlerini sizlerle paylaştığımız zaman suflenin bir enerji bombası olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Çikolatalı tatlılar herkes tarafından çok sevilir. Hele bu çikolatalı tatlı sufle olunca sufleyi kaplayan çikolata gibi eririz. Ancak kilo problemi olanlar ve diyette olduğu için kalori hesabı yaparak beslenenler için biraz sonra paylaşacağımız kalori değerleri somurtmalarına neden olsa da suflenin kalori değerlerini paylaşmanın vakti geldi.

İçerik Başlıkları

Çikolatalı Sufle Kaç Kalori

Çikolatalı suflenin içeriğindeki şeker ve yağ oranı oldukça yüksektir. Daha fazla akışkan çikolata kıvamıyla kendisini sevdiren sufleyi özellikle diyabet hastaları tüketmemelidir. Eğer canları çok çekerse de nefislerini köreltmek için bir ya da iki kaşıktan fazla tüketmemelidirler. Sağlıklı insanların dahi çok sınırlı tüketmesi gerektiği sufle kaç kalori? İşte suflenin kalori değerleri;

 • 1 gram gelen çikolatalı sufle 4 kalori değerindedir.
 • 30 gram gelen çeyrek dilim çikolatalı sufle 108 kalori değerindedir.
 • 55 gram gelen yarım dilim çikolatalı sufle 198 kalori değerindedir.
 • 110 gram gelen orta porsiyon çikolatalı sufle 396 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 44’ünü karbonhidratlar, yüzde 48’ini yağlar ve yüzde 8’ini proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 42 gram karbonhidrat, ortalama 20,5 gram yağ ve ortalama 8 gram protein vardır.
çikolatalı sufle kaç kalori
çikolatalı sufle kaç kalori

Burger King Dondurmalı Sufle Kaç Kalori

 • 60 gram gelen 1 porsiyon Burger King dondurmalı sufle 477 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 36’sını karbonhidratlar, yüzde 60’ını yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 42,5 gram karbonhidrat, ortalama 31,5 gram yağ ve ortalama 5,5 gram protein vardır.   
 • 60 gram gelen 1 porsiyon Burger King çikolatalı sufle kalori ve besin değerleri de Burger King dondurmalı sufle ile aynıdır.

Kekspir Çikolatalı Sufle Kaç Kalori

 • 100 gram gelen Kekspir çikolatalı sufle 399 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 40’ını karbonhidratlar, yüzde 53’ünü yağlar ve yüzde 7’sini proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise ortalama 39,5 gram karbonhidrat, 23,5 gram yağ ve 7,2 gram protein vardır.

Ma Sante Çikolatalı Sufle Kaç Kalori

 • 100 gram Ma Sante çikolatalı sufle 427 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 37’sini karbonhidratlar, yüzde 57’sini yağlar ve yüzde 6’sını proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise 38 gram karbonhidrat, ortalama 26,5 gram yağ ve ortalama 6,5 gram protein vardır.

Luppo Sufle Kaç Kalori

 • 100 gram gelen 1 porsiyon Luppo sufle 331 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 69’unu karbonhidratlar, yüzde 25’ini yağlar ve yüzde 6’sını proteinler oluşturmaktadır. Besin değerlerinde ise 57 gram karbonhidrat, 9 gram yağ ve 5 gram protein vardır.

Ülker O’lala Sufle Kek Kaç Kalori

 • 100 gram gelen Ülker O’lala sufle kek 416 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 50’sini karbonhidratlar, yüzde 47’sini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturur. Besin değerlerinde ise 51,4 gram karbonhidrat, 21,5 gram yağ ve 3,7 gram protein vardır.
 • 1 paket Ülker O’lala sufle ise 292 kalori değerindedir.

Çikolatalı Sufle Kilo Aldırır mı?

İçeriğinde çikolata, tereyağı, şeker, kakao, un ve yumurta barındıran çikolatalı suflenin kilo aldırmayacağına yönelik bir ifade hiçbir yerde bulamazsınız. Buna rağmen ‘Çikolatalı sufle kilo aldırır mı?’ sorusu bir ümit olarak özellikle diyet yapanlar tarafından araştırılmaktadır.

Şunu belirtmekte fayda var ki çikolatalı sufle kan şekerini yükselttiğinden dolayı diyabet hastaları tarafından kesinlikle tüketilmemelidir. Yine içeriğindeki yüksek yağ oranından dolayı çikolatalı suflenin diyet programlarına eklenmemesi gerekir.

Çikolatalı sufle tüketilirken ölçü kaçırılırsa kilo almak kaçınılmaz hale gelir. Çikolatalı sufleyi çok seviyor ama kilo almaktan da korkuyorsanız içeriğindeki yağ ve şeker oranı düşük olduğundan dolayı daha sağlıklı olan diyet sufleyi tüketmeniz yerinde olacaktır.  

Önceki İçerikBiberiyenin Faydaları Nelerdir
Sonraki İçerikAntioksidan Nedir, Ne İşe Yarar