Portakallı Kek Kaç Kalori

portakallı kek kaç kalori kilo yapar mı
portakallı kek kaç kalori kilo yapar mı

İnsanlar sevdikleri gıdalardan yoksun kaldığı için diyet yapmayı pek sevmezler. Ancak sevdiğimiz gıdalardan ne kadar yoksun kalırsak yeme isteğimiz o derece artar ve bu gıdalara odaklanmış bir halde yaşamaya başlarız. Bu nedenle diyet yaparken aşırıya kaçmamak koşuluyla mantıklı kaçamaklar yapmak hem kilo vermeye yardımcı olabilir, hem de günlük yaşantınızda sevdiğiniz gıdalara odaklanmaktan sizi kurtarabilir.

Bu kaçamaklardan biri olabilecek portakallı kek kaç kalori? 1 dilim portakallı kek kaç kalori? Portakallı kekin kalori değerlerini öğrendiğiniz zaman gözünüz biraz korksa da diyet yaparken ara sıra portakallı kekin keyfini ve tadını çıkarmak diyete sizi daha iyi konsantre edebilir. Burada önemli olan tüketeceğiniz miktarı belirleyerek belirlediğiniz sınıra geldiğinizde frene basıp bilinçli davranmaktır. Bundan sonrada diyete devam etmeniz diyetinize hiçbir zarar vermez. Şimdi portakallı kekin kalori değerlerine birlikte göz atalım.

İçerik Başlıkları

Portakallı Kek Kaç Kalori

Kısa süreli kısıtlayıcı diyetlerin kimseye bir zararı yoktur. Diyet yaparken sevdiğimiz besinlerden uzak kalmayı kabullenmenin tek yolu bu besinlere bir gün tekrar kavuşacağımızı bilmektir. Ayrıca diyette kontrolü elde tutmanın en kolay yolu neyin ne kadar tüketileceği hakkında bilgi sahibi olmaktır. Tüketilen besinlerin sadece kalori değerleri değil, besin içeriği hakkında ne kadar çok şey bilirsek o kadar bilinçli beslenir ve yaptığımız diyetten o kadar yüksek fayda elde ederiz. Peki, diyette de kaçamak olarak tüketilebilecek portakallı kek kaç kalori? İşte portakallı kek kalori değerleri;   

  • 1 gram gelen portakallı kek 3 kalori değerindedir.

Geleneksel tarifler ile hazırlanan ince 1 dilim portakallı kek 200 kalori değerindedir. Besin değerleri ise şöyledir;

  • Protein 2 gram
  • Karbonhidrat 28 gram
  • Yağ 6 gram
  • Şeker 16 gram
  • Lif ise içermez.
  • 100 gram helen orta porsiyon portakallı kek 266 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 64’ünü karbonhidratlar, yüzde 28’ini yağlar ve yüzde 8’ini proteinler oluşturmaktadır.

Kestaneli Portakallı Kek Kaç Kalori

  • 1 gram gelen kestaneli portakallı kek 3 kalori değerindedir.
  • 150 gram gelen orta porsiyon kestaneli portakallı kek 486 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 61’ini karbonhidratlar, yüzde 36’sını yağlar ve yüzde 3’ünü proteinler oluşturmaktadır.

Portakallı Kek Kilo Aldırır mı, Diyette Yenir mi?

Bir yandan kilo vermek istiyorsunuz, ama bir yandan da canınız portakallı kek çekiyor. Aklınıza diyet yaparken çektiğiniz çileler geliyor ve portakallı keki aklınızdan çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ama çıkarmanıza gerek yok. Çünkü diyet yaparken ince bir dilim portakallı kek tüketerek ufak bir kaçamak yapabilirsiniz. ‘Portakallı kek kilo aldırır mı?’ sorusunun yanıtı tamamen tüketim miktarıyla alakalı bir durumdur. Tüm gün uzanarak portakallı kek yiyip keyif yaparsanız elbette kilo alırsınız. Ama sınırlı tüketir, o gün içerisinde almanız gereken kalori miktarını aşmaz ya da portakallı kek yüzünden aşsanız da yürüyüş vb. sporlar yaparak aldığınız kaloriyi yakarsanız portakallı kek kilo aldırmaz.

Portakallı Kakaolu Kek Tarifi

 

Önceki İçerikHavuçlu Kek Kaç Kalori
Sonraki İçerikMeyveli Kek Kaç Kalori