Anne Keki Kaç Kalori

anne keki kaç kalori
anne keki kaç kalori

Kekin tadı bir başkadır ama söz konusu anne keki olunca daha başkadır. Anne kekinin kalori değerinin düşük olmasının yanı sıra içeriğinde katkı maddesi barındırmadığı için daha sağlıklıdır. Diyet beslenmelerinde kesinlikle tavsiye edilen anne keki, sağlıklı beslenmek ve formunu korumak isteyenlerinde favorisidir.

Peki, annelerimizin evlerde sık sık yaptığı anne keki kaç kalori? Temel malzemeleri un, kabartma tozu, şeker, yağ ve yumurta olan anne kekinin tatlı sevenleri sevindirecek olan kalori değerlerine birlikte göz atalım.

İçerik Başlıkları

Sade Anne Keki Kaç Kalori

Annelerimizin evde çok sık yaptığı kek türlerinden olan sade anne keki oldukça besleyici olmakla birlikte fırında pişip de kokusu etrafa yayılmaya başladığı zaman hepimizi bir mıknatıs gibi kendisine doğru çeker. Özellikle çayın yanında 1 dilim sade anne keki herkesi cezbeder. Canımız her istediğinde annemizden yapmasını istediğimiz ve yerken de lezzetinden dolayı kolay kolay kendimize hakim olamadığımız sade anne keki kaç kalori? Şimdi sade anne kekinin kalori değerlerini birlikte inceleyelim.

 • 25 gram yarım dilim anne keki 85 kalori değerindedir.
 • 40 gram küçük 1 dilim anne keki 137 kalori değerindedir.
 • 50 gram orta büyüklükte 1 dilim anne keki 171 kalori değerindedir.
 • 70 gram kalın bir dilim anne keki 240 kalori değerindedir.
 • 100 gram büyük 1 dilim anne keki 344 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 58’ini karbonhidratlar, yüzde 34’ünü yağlar ve yüzde 9’unu proteinler oluşturmaktadır.

Kakaolu Anne Keki Kaç Kalori

Annelerin yaptığı sade keke kakaonun lezzeti de eklenince tadı daha da bir doyulmaz olan kakaolu anne kekine özellikle çocuklar bayılmaktadır. Yanında sütlü kahve ile de yetişkinlerin favorisi olan kakaolu anne keki kaç kalori? Şimdi inceleyelim.

 • 75 gram ince 1 dilim anne kakaolu anne keki 267 kalori değerindedir.
 • 100 gram orta büyüklükte 1 dilim kakaolu anne keki 356 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 49’unu karbonhidratlar, yüzde 44’ünü yağlar ve yüzde 7’sini proteinler oluşturur.
kakaolu anne keki kaç kalori
kakaolu anne keki kaç kalori

Anne Islak Kek Kaç Kalori

Annelerin son zamanlarda yaptığı keklere bir yenisi daha eklendi. Son zamanların modası ıslak keke anne eli değince yüksek kalori değerleri hemen aklımızdan uçup gitse de aynada fazla kiloları görüp moralimizin bozulmasındansa kendimizi sınırlamak daha iyidir.  Peki, anne ıslak keki kaç kalori? Hiç de hoşunuza gitmeyecek kalori değerleri şöyle;

 • 75 gram ince dilim anne ıslak keki 284 kalori değerindedir.
 • 150 gram orta büyüklükte anne ıslak keki 571 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 48’ini karbonhidratlar, yüzde 46’sını yağlar ve yüzde 7’sini proteinler oluşturmaktadır.
anne ıslak kek kaç kalori
anne ıslak kek kaç kalori

Tarçınlı Kakaolu Anne Keki Kaç Kalori

Tarçının o enfes kokusu keke sinince, bir de o keke anne eli değince ve yanında dumanı üstünde tüten sıcak bir çayda varsa kakaonun çekiciliğiyle böyle bir keke kimse hayır diyemez. ‘Tarçınlı kakaolu anne keki kaç kalori?’ diye soracak olursanız, kalori değerlerini şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

 • 1 gram tarçınlı kakaolu anne keki 3 kalori değerindedir.
 • 125 gram orta porsiyon tarçınlı kakaolu anne keki 502 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 46’sını karbonhidratlar, yüzde 50’sini yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır.

 

Önceki İçerikKabak Kaç Kalori
Sonraki İçerikHavuçlu Kek Kaç Kalori